Money’ler Petrol Ofisi’nde Yakıta Dönüşüyor.

İş birliği kapsamında bulunan kartlar Positive Card üyesi Petrol Ofisi istasyonları ve Money iş yeri olan Migros, Tansaş, MacroCenter, 5M Migros, MigrosJet mağazaları veya Migros Sanal Market’te geçerlidir. İş birliğinden Money Club Kart sahipleri ve Money özellikli diğer kartlar ile Positive Card sahipleri ve Money logolu Positive Cardlar faydalanabilir. Migros Grup Mağazalarından kazanılan puanlar Money Puan olarak adlandırılacak olup, anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarında ve Migros Grup Mağazalarında harcanabilecektir. 1 Money 1 TL değerindedir. Kazanılan Money Puanlar Positive Card üyesi Petrol Ofisi istasyonlarında 10 TL ve katları birikmesinden itibaren hediye yakıt puanı olarak harcanabilir. Bir kart üzerinde bulunan Money ve Positive Puanlar hediye yakıt puan harcaması esnasında anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarında birlikte kullanılabilir. Anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarında harcanan puanlar (hediye yakıt) sadece akaryakıt veya otogaz alımlarında kullanılabilir. Anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarından kazanılacak puanlar Positive Puan olarak adlandırılacak olup, sadece anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarından yapılan yakıt alışverişlerinde (akaryakıt veya otogaz) geçerlidir. Petrol Ofisi ve/veya Money Club üye iş yerlerinde yapılan alışverişlerin her zaman aynı kart ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Puan kazanım için kullanılacak olan Money Club veya Positive Card’ın hem Money Club hem de Positive Card sistemlerine kayıtlı olması gerekmektedir. Her iki programa kayıtlı olmayan kart sahipleri kampanyadan yararlanamayacaktır. Kampanya kapsamında Positive Card ve Money Club başvuru formu genel şartları geçerlidir. Kampanyalar ve indirimler birleştirilemez. Petrol Ofisi ve Migros kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar. Kart kayıtlılık ve aktiflik detayları için 444 10 44 Migros Çağrı Merkezi veya 0800 211 02 29 - 0555 675 55 55 Petrol Ofisi Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Mevcut Positive Card’ımı nerelerde kullanabilirim?
Positive Card’ınızı hem Migros, 5M, Migros Jet, Tansaş, Macrocenter mağazaları ve Migros Sanal Market’te hem de anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarında kullanabilirsiniz.
Positive Card’ınızı Akaryakıt Satış Görevlisi’ne yakıt alımı öncesi teslim ederek pompa başında puan kazanabilirsiniz. Puanınızı harcamak için ise Market Satış Görevlisi’nden yardım isteyebilirsiniz.

Standart Positive Card’lar ne kadar süre ile kullanılabilecek?
Kampanya başlangıcından itibaren 1 yıl süreyle kullanılabilecektir. Avantajlardan faydalanmak için 1 yıl içinde kartınızı, ücretsiz olarak, Money Club logolu Positive Card ile değiştirmelisiniz.
Mevcut Money Club Kart’ımı nerelerde kullanabilirim?
Money Club Kart’ınızı hem Migros, 5M, Migros Jet, Tansaş, Macrocenter mağazaları ve Migros Sanal Market’te hem de anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarında kullanabilirsiniz.
Money Club Kart’ımı Petrol Ofisi istasyonlarında nasıl kullanabilirim?
Money Club Kart’larının Puan Kazanımı/Puan Sorgulama/Puan Harcama işlemleri Petrol Ofisi istasyonlarındaki market içerisinde yer alan POS cihazı üzerinden gerçekleştirilmektedir.
Positive Card ve Money Club Kart üzerindeki puanlar tek kart üzerinde birleştirilebilir mi?
Dileyen müşterilerimiz her iki markada tek kart ile tüm avantajlardan yararlanabilir; ancak kartlar üzerinde bulunan mevcut Positive Puan’lar tek kart üzerinden birleştirilemez.
Ancak aynı kişi üzerine kayıtlı bulunan Money Club Kart ile Positive Card’ın Money Puan’ları tek bir hesap altında birleşebilir ve puanlar ortak bir havuzda kullanılabilir.
Kampanyalarda kartımı nasıl kullanırım?
Kampanya dönemlerinde avantajlardan yararlanmak için tek kart kullanımı zorunludur.
Anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarında aynı alışverişte hem Positive Card hem de Money Club Kart kullanılabilir mi? Hayır kullanılamaz. Her alışverişte sadece bir kart/aynı kart kullanılabilir.
Positive Card ile Money üye iş yerlerinde (Migros, 5M, Migros Jet, Tansaş, Macrocenter ve Migros Sanal Market) ve Migros Sanal Market) ne kazanabilirim?
Money Club müşterisi olarak, Money Club Kart hangi kampanyalardan yararlanıyorsa, aynı haklara sahip olacaksınız. Money Puan kazanabilir ve harcayabilir, Money Club indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca, Money’lerinizle anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarından akaryakıt ya da otogaz alabilirsiniz. 1 Money 1 TL’ye eşittir.
Money Club Kart ile Petrol Ofisi’nden ne kazanabilirim?
Money Club Kart’ınızı, anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarında, akaryakıt veya otogaz alımında kullanmanız durumunda, Positive Card için verilmekte olan Positive Puan kazanacaksınız. Her bir ürün için litre başına, farklı oranda Positive Puan verilmektedir.

Money nasıl kazanılmaktadır?
Migros, 5M, Migros Jet, Tansaş, Macrocenter mağazaları ve Migros Sanal Market’ten yapılan alışverişlerde, farklı ürünlerde ve kategorilerde olacak şekilde, çeşitli oranlarda sürekli Money kazanabilir, indirimlerden faydalanırsınız. Positive Card’ımla kazandığım Money’leri tüm Migros mağazalarında harcayabilir miyim?
Tüm Migros’ların yanı sıra tüm Tansaş ve Macrocenter’larda da Money’lerinizi harcayabilirsiniz..

Money’lerimle nasıl bedava yakıt alabilirim?
1 Money 1 TL’ye eşittir. 10 TL ve katları şeklinde, biriken Money’lerinizle Positive Card üyesi Petrol Ofisi istasyonlarından akaryakıt veya otogaz alabilirsiniz.
Bedava akaryakıt veya otogaz alabilmek için kartımda yüklü Money’leri ve Positive Puan’ları birleştirebilir miyim? Evet. Eğer kartınızda 10 TL ve katları olacak şekilde, birleştirebileceğiniz Money’leriniz ve Positive Puan’larınız varsa, birleştirip kullanabilirsiniz. Örneğin; kartınızda 3 Money ve 7 TL değerinde Positive Puan varsa toplam 10 TL değerinde yakıt alımı yapabilirsiniz.
Positive Puan’larımı Money Club üye iş yerlerinde kullanabilir miyim?
Hayır. Promosyon yasağı sebebiyle yakıttan kazanılan puanlar Petrol Ofisi dışında kullanılamamaktadır. Money’lerimi nerede kullanabilirim?
Kartınızda bulunan Money’lerinizi isterseniz anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarında akaryakıt veya otogaz alımında isterseniz Migros, 5M, Migros Jet, Tansaş, Macrocenter mağazalarında veya Migros Sanal Market’ten yapacağınız alışverişlerde kullanabilirsiniz.
Kartımda ne kadar Positive Puan ve Money yüklü olduğunu nasıl öğrenebilirim?
İstasyon marketi içinde bulunan Positive Card POS cihazından, “Puan Sorgulama” menüsünden yüklü puanlarınızı ayrı ayrı görebilirsiniz.
Money Club Kart’ımı anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarında kullanıp Positive Puan kazanmak için ne yapmalıyım? Akaryakıt Satış Görevlisi’ne yakıt türünü ve istediğiniz tutarı söyleyip, istasyon marketine girmeniz ve Market Satış Görevlisi’ne Money Club Kart’ınızı vermeniz gerekmektedir. Market Satış Görevlisi, Positive Card POS’undan kartınıza Positive Puan’larınızı yükleyecektir.
Money’lerimi anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarında harcamak için ne yapmalıyım?
Öncelikle, eğer kartınızı aktive etmediyseniz, kartınızı aktive edip şifre almanız gerekmektedir.
Kartınızı aktif hale getirmek için AKTIF yazın, bir boşluk bıraktıktan sonra Money Club Kart’ınızın üzerinde yer alan 16 haneli kart numarasını, AD ve SOYADINIZI aralarında birer boşluk bırakarak 7627’ye kısa mesaj olarak gönderin.

ÖRNEK: AKTIF 6002111111111111 MEHMET YILMAZ

Kartınızı aktif hale getirmek için AKTIF yazın, bir boşluk bıraktıktan sonra Money Bonus Kart’ınızın ilk 6 hanesi ve kartınızın sol alt kısmında bulunan 10 haneli MIN numaranızı 16 haneli tek bir numara olarak, AD ve SOYADINIZI aralarında birer boşluk bırakarak 7627’ye kısa mesaj olarak gönderin.

ÖRNEK: AKTIF 4899991234567891 MEHMET YILMAZ

Şifreniz, kısa mesajla cep telefonunuza gönderilir.
Aktivasyonu tamamlayıp şifrenizi aldıysanız, Akaryakıt Satış Görevlisi’ne yakıt türünü ve istediğiniz tutarı söyleyip, istasyon marketine girmeniz ve Market Satış Görevlisi’ne Money Club Kart veya Money Bonus Kart’ınızı vermeniz gerekmektedir. Ödeme öncesinde, görevliyi puan harcama konusunda ikaz etmelisiniz. Daha sonra puan harcama slibinizi alıp (eğer varsa kredi kartı slibi ile ya da nakit ödüyorsanız kalan tutarla) Akaryakıt Satış Görevlisi’ne veriniz. Positive Card’ımı Migros mağazalarında kullanmak için ne yapmalıyım?

Öncelikle kartınızı Money Club’a kaydettirmeniz gerekmektedir.

Migros mağazalarında Money Club formu doldurarak, Migros Çağrı merkezi, Money Club web sitesi veya mağaza kiosklarından ad, soyad, cinsiyet, doğum tarihi, ev/iş/cep telefonunuzdan en az biri, il, ilçe bilgileri ile kartınızı kaydettiriniz.
Aldığınız ürünleri kasadan geçirmeden önce, kasiyer “Money Club Kart’ınız var mı?” diye sorduğunda Positive Card’ınızı vermeniz gerekmektedir.
Money veya Positive Puan’larımı akaryakıt alırken anında kullanabilir miyim? Money Club Kart veya Positive Card üzerinde bulunan puanlarınızı ödeme yapmadan Market Satış Görevlisi’nden yardım alarak ödeme tutarınızdan düşebilirsiniz.
Örneğin: 100 TL’lik yakıt alımınızda kartınızda yer alan 10 TL’lik puanınızı markette harcayarak 90 TL ödeme gerçekleştirmeniz yeterlidir.